27 miljoen beschikbaar voor aanschaf elektrische vrachtauto’s
Leestijd: 1 minuut
Regelingen SEBA en AanZET ingezet om overgang naar emissieloze bedrijfsvoertuigen te ondersteunen
20-09-2023 Het demissionaire kabinet trekt volgend jaar 27 miljoen euro extra uit om elektrische vrachtauto’s te subsidiëren. In de begroting van 2024 van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat valt te lezen dat dat goed is voor 750 vrachtauto’s. Met het geld wil de regering bedrijven ondersteunen die de transitie willen maken om zo een bijdrage te leveren aan een emissievrije transportsector in 2050.
De regering zet subsidieregelingen als SEBA en AanZET in om de overgang naar emissieloze bedrijfsvoertuigen te ondersteunen. Daarnaast wordt er ook 3 miljoen euro gestoken in slim laden.
Verminderen CO2-uitstoot
Onder het motto 'Werken aan een mobiliteitssector zonder uitstoot in 2050' legt de regering de focus op het verminderen van CO2-uitstoot en het bevorderen van duurzaamheid. In lijn met de nationale klimaatdoelen streeft het kabinet ernaar om tegen 2030 maar liefst 55 procent minder CO2 uit te stoten dan in 1990. Om dat te bereiken is een drastische verandering nodig in de manier waarop mensen reizen en goederen worden vervoerd. Het stimuleren van slimmer, anders en schoner reizen staat centraal in dit streven, met een groeiende nadruk op zero-emissievervoermiddelen.
Standpunt van evofenedex
evofenedex staat achter de inzet van de overheid om de mobiliteitssector te verduurzamen en zal nauwlettend toezien op de uitvoering van deze beleidsmaatregelen. Wij zijn vastberaden om onze leden te ondersteunen bij de transitie naar een emissievrije toekomst voor de transportsector. Een cruciale voorwaarde voor deze transitie is de beschikbaarheid van duurzame energiedragers, zoals hernieuwbare elektriciteit, biobrandstoffen en hernieuwbare waterstof, en de benodigde tank- en laadinfrastructuur.
evofenedex duikt in de Prinsjesdagplannen
Bekijk de video
Gerelateerde nieuwsberichten
Boetes voor overtredingen vrachtwagenheffing vanaf 1 juli
19 mei 2026
Spreekuur Vrachtwagenheffing tijdens Duurzaam Vervoer Inspiratie Event
10 mei 2026
Charge & Connect biedt inzicht in zero-emissielogistiek
10 mei 2026
ETS2 komt eraan: dit verandert er voor jouw bedrijf
14 april 2026
evofenedex organiseert vierde editie Duurzaam Vervoer Inspiratie Event
12 april 2026
Netcongestie: ook wachtlijst voor kleine stroomaansluitingen
1 april 2026
Nieuwe binnenvaartverbinding Rotterdam–Wesel versterkt duurzaam containervervoer
23 maart 2026
Inschrijving nieuwe AanZET-subsidie start op 27 januari 2026
7 januari 2026
Jan de Rijk Logistics zet eerste elektrische Scania met lage schotelhoogte in
11 november 2025
