Eén miljoen Scania’s geproduceerd in Zwolle
Leestijd: 2 minuten
Bijzondere mijlpaal voor Nederlandse vrachtwagenfabriek
15-05-2025 Onder het toeziend oog van tientallen medewerkers is in de Scania-fabriek te Zwolle het éénmiljoenste chassis van de band gelopen. De bewuste truck, een in Sapphire Blue gespoten 770S 6x2 trekker met V8 dieselmotor, liep op 14 mei aan het eind van de ochtend van de productieband, die speciaal daarvoor even was stilgelegd.
De algemeen directeur van Scania Production Zwolle, de Zweed Peter Magnusson, nam het voertuig officieel in ontvangst en droeg de sleutels meteen daarna over aan Janko van der Baan, de algemeen directeur van Scania Nederland. Die gaat er voor zorgen dat de jubileumtruck bij het Central Delivery House van Scania in Zwolle volledig wordt voorzien van vrijwel alle denkbare accessoires. Daarna gaat de Scania-miljonair ‘on tour’ langs diverse evenementen en festivals in Nederland. Hij zal vervolgens bij opbod worden geveild, waarbij een deel van de opbrengst naar een nader te bepalen goed doel gaat.
Made in Holland
Op de truck staat nadrukkelijk een skyline van Zwolle (sinds 1964 de bakermat van Scania in Nederland) en tevens een sticker met ‘Made in Holland’. “Dat laatste vond ik wel belangrijk’” zegt Janko van der Baan, volgens wie niet iedereen weet dat de fabriek in Zwolle de grootste Scania-productie-eenheid ter wereld is. Er worden in Zwolle meer trucks gebouwd dan in thuisland Zweden. De fabriek in de hanzestad ging in 1964 bescheiden van start met 57 trucks, gebouwd door 217 medewerkers. Het bouwen van een Scania vergde toen tweeënhave week; Inmiddels bouwt de fabriek er elke 6,5 uur eentje, zijn er 2.700 mensen in dienst en kunnen er in Zwolle per dag 240 Scania’s van de band rollen.
Gerelateerde nieuwsberichten
Nachtelijke afsluiting A12 tussen Oudenrijn en Lunetten
15 mei 2025
Groot onderhoud A10 tussen Watergraafsmeer en Amstel
12 mei 2025
Kleine aanpassingen, groot verschil in brandstofbesparing
12 mei 2025
Nieuwe elektrische Renault-bestelauto’s in aantocht
8 mei 2025
A12 vanaf 9 mei dicht tussen Veenendaal en Utrecht
27 april 2025
Grote hinder op A1 bij Amsterdam
24 april 2025
Lange files door paasdrukte en start meivakantie
17 april 2025
Nieuw deel A16 bij Rotterdam in oktober open
17 april 2025
Overdag 130 kilometer per uur op drie snelwegtrajecten
14 april 2025