Eerste boetes voor niet betalen tol Blankenburgtunnel
Leestijd: 1 minuut
Sinds opening al meer dan 1 miljoen tolritten over de nieuwe A24
05-02-2025 Weggebruikers van de nieuwe Blankenburgverbinding die hun tol niet op tijd betaalden, ontvangen deze week een boete op de mat. De boete bedraagt 35 euro bovenop het openstaande tolbedrag. Dit meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
Sinds de opening op 7 december vonden al meer dan 1 miljoen tolritten over de nieuwe snelweg plaats, bijna 70 procent van deze tolritten werd automatisch betaald. Ongeveer 20 procent van de weggebruikers betaalde hun tol niet op tijd (binnen 72 uur) en ontving een kosteloze betalingsherinnering. Weggebruikers die de betalingsherinnering niet op tijd betaalden, ontvangen deze week een boete. Ook weggebruikers met een buitenlands kenteken krijgen een boete als zij geen tol hebben betaald.
Betalen
Als je gebruikmaakt van de Blankenburgverbinding moet je sinds 7 december elektronische tol (e-TOL) betalen. Dit zijn de tolbedragen voor 2025:
- 1,51 euro per keer voor: auto's, bestelauto's en motoren (tot en met 3500 kg) en elektrische bestelauto’s (tot en met 4250 kg)
- 9,13 euro per keer voor: vrachtauto's en andere voertuigen (boven 3500 kg) en elektrische voertuigen (boven 4250 kg)
Gebruikers hoeven niet te stoppen voor een tolpoortje, want de camera’s registeren het kenteken. Om boetes te voorkomen, adviseert het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat om automatisch te betalen en vooraf te registreren om de verrekening soepel te laten verlopen. Met de tolopbrengst wordt een deel van de aanleg gefinancierd. De tarieven worden jaarlijks geïndexeerd en kunnen dus stijgen in de toekomst.
Gerelateerde nieuwsberichten
Onderhoud N33: extra reistijd tussen Assen en Siddeburen
26 mei 2025
Grote hinder rond Amsterdam tijdens hemelvaartweekend
22 mei 2025
Weekendafsluitingen N31 tussen Zurich en Harlingen in mei en juni
19 mei 2025
Eén miljoen Scania’s geproduceerd in Zwolle
15 mei 2025
Nachtelijke afsluiting A12 tussen Oudenrijn en Lunetten
15 mei 2025
Rijverboden in Europa op Hemelvaartsdag en met Pinksteren
12 mei 2025
Groot onderhoud A10 tussen Watergraafsmeer en Amstel
12 mei 2025
Kleine aanpassingen, groot verschil in brandstofbesparing
12 mei 2025
Nieuwe elektrische Renault-bestelauto’s in aantocht
8 mei 2025