evofenedex spreekt zorgen uit over Kanaal Almelo – De Haandrik
Leestijd: 2 minuten
Organisaties willen gesprek met gedeputeerde Overijssel over toekomst binnenvaart
14-10-2024 Onlangs sprak gedeputeerde Dadema (provincie Overijssel) in de media uit dat de binnenvaart op het Kanaal Almelo – De Haandrik mogelijk helemaal gestopt zou worden. Bij bedrijven gevestigd aan dit kanaal veroorzaakte dit onrust: voor de aanvoer van grondstoffen en/of het transport van halffabricaten of gereed product zijn zij afhankelijk van deze vaarweg. evofenedex heeft dan ook een verzoek om een gesprek met de gedeputeerde medeondertekend.
Saskia Toor, beleidsadviseur in de regio Oost, legt uit waarom evofenedex in gesprek wil. “We begrijpen de zorgen van de mensen die bij het kanaal wonen. Zij ervaren problemen met hun woning. We vinden echter dat het gesprek over de toekomst van het kanaal met alle betrokken partijen gevoerd moet worden. Dus ook met de daar gevestigde watergebonden ondernemingen, en de binnenvaartschippers.”
Gesprek volgt
De provincie Overijssel heeft de brief inmiddels ontvangen en aangegeven dat spoedig een gesprek volgt. Kanaal Almelo – De Haandrik is in eigendom van en wordt beheerd door Provincie Overijssel. Het is verbonden met de Twentekanalen.
Naast evofenedex hebben ook Port of Twente, Koninklijke Binnenvaart Nederland en de Algemeene Schippers Vereeniging het verzoek voor het gesprek met de gedeputeerde ondertekend.
Gerelateerde nieuwsberichten
Havenbedrijf Rotterdam digitaliseert vergunningen en ontheffingen voor binnenvaart
10 november 2025
Provincie Zuid-Holland organiseert bijeenkomst modal shift
9 oktober 2025
Nachtelijke afsluitingen N3-bruggen wegens onderhoud
18 september 2025
Weinig stimulans voor binnenvaart en spoor in Miljoenennota
17 september 2025
Rapport: binnenvaart verliest terrein aan wegvervoer
9 september 2025
Binnenvaarttafel: samenwerken aan duurzame toekomst voor binnenvaart
31 juli 2025
Onderzoeksraad voor Veiligheid onderzoekt stijging aanvaringen binnenvaart
23 juli 2025
Provincie Overijssel houdt kanaal Almelo-De Haandrik bevaarbaar
10 juli 2025
Papendrechtsebrug: binnenvaart mag door, wegverkeer ondervindt langer vertragingen
27 mei 2025
