Groot onderhoud Wijkertunnel zorgt voor hinder
Leestijd: 1 minuut
Deel A9 bij Velzen-Zuid vier weken afgesloten in zomer
06-07-2026 Rijkswaterstaat sluit de Wijkertunnel deze zomer voor groot onderhoud aan het ventilatiesysteem. De afsluiting duurt van zondag 12 juli 20.00 uur tot en met vrijdag 7 augustus 24.00 uur. Verkeer moet rekening houden met forse vertragingen in de regio IJmond.
Voor het weekend worden zeer hoge temperaturen verwacht. Bij asfaltwerkzaamheden krijgen medewerkers niet alleen te maken met warmte van buitenaf, maar ook met extra hitte van asfalt en materieel. Onder deze omstandigheden kan de veiligheid niet voldoende worden gewaarborgd.
BAM licht toe dat aanpassingen in het werktempo geen oplossing bieden. “Het asfalt moet aaneengesloten worden aangebracht en de werkzaamheden moeten binnen de weekendafsluiting worden afgerond. Alleen zo kan de weg op tijd weer open voor verkeer. Daarom hebben we besloten het werk uit te stellen.”
Weg blijft open
Doordat de werkzaamheden niet doorgaan, blijft de A12 van vrijdag 26 tot en met maandag 29 juni open voor verkeer. Dat betekent dat je dit weekend geen rekening hoeft te houden met de eerder geplande afsluiting op dit traject.
Rijkswaterstaat en BAM onderzoeken op dit moment de gevolgen voor de planning. De verwachting is dat de werkzaamheden plaatsvinden in het geplande reserveweekend van 11 tot en met 14 september 2026. Zodra daar meer duidelijkheid over is, volgt aanvullende informatie.
Blijf op de hoogte van wat voor jou relevant is
Krijg actualiteiten, praktische kennis, evenementen en opleidingen van evofenedex direct in je inbox.
