Invest International versterkt samenwerking met Indonesië
Leestijd: 2 minuten
300 miljoen euro beschikbaar voor grote infrastructuurprojecten
04-02-2025 Invest International heeft onlangs een Memorandum of Understanding ondertekend met Indonesië om de ontwikkeling van publieke infrastructuurprojecten mogelijk te maken. De investeerder stelt maximaal 300 miljoen euro beschikbaar voor het financieren van investeringen in sectoren zoals waterbeheer, landbouw, hernieuwbare energie, afvalbeheer en gezondheidszorg.
“De Indonesische regering heeft grote plannen om te investeren in het verdienvermogen van de lokale economie. We werken als Invest International al een aantal jaren steeds nauwer samen met Indonesië. Met het Memorandum of Understanding leggen we een fundament voor een meer structurele samenwerking en creëren we kansen voor Nederlandse bedrijven”, aldus Hans Docter, CEO a.i. van Invest International.
Strategie Nederlandse overheid
Met behulp van zijn financieringsfaciliteiten zegt Invest International bij te kunnen dragen aan de realisatie van belangrijke infrastructuurprojecten in Indonesië. “Het ondersteunen van projecten op gebieden zoals waterbeheer en landbouw is een bewuste keuze, als aansluiting op de kernprioriteiten van Indonesië en aangezien Nederlandse ondernemers tot de internationale top behoren. We verwachten dan ook dat zij goede kansen hebben om deze opdrachten uit te voeren”, vertelt Docter. “De komende maanden zullen we samen met de Indonesische overheid zorgvuldig onderzoeken waar we het verschil kunnen maken. Ondertussen blijven we in nauw contact met Nederlandse ondernemers die zaken willen doen in Indonesië of hun activiteiten daar willen uitbreiden. Hierdoor kunnen we hen goed helpen zich voor te bereiden op de projecten waaraan de Indonesische overheid prioriteit wil geven.”
De samenwerking met Indonesië past in de strategie van de Nederlandse overheid om onder de investeringsparaplu van Invest International overeenkomsten te tekenen met landen om te komen tot een combinatie van Nederlandse handel, investeringen en ontwikkelingshulp.
Op de foto rechts Hans Docter CEO a.i. Invest International en links Mayerfas, de Indonesische ambassadeur in Nederland.
Internationale financieringsoplossingen
Invest International is een investeerder die namens de Nederlandse overheid additioneel aan de reguliere markt opereert. Als impactinvesteerder ondersteunt de organisatie internationale activiteiten en projecten van Nederlandse bedrijven die bijdragen aan het Nederlandse verdienvermogen en aan banencreatie in opkomende economieën. Met name in duurzame en impactvolle transities op het terrein van duurzame energie, landbouw, waterbouw, gezondheidszorg en de maakindustrie. De financieringsoplossingen bestaan voornamelijk uit investeringsleningen, equity en exportfinanciering. Invest International is gevestigd in Den Haag en heeft een vaste rubriek in magazine Globe.
Gerelateerde nieuwsberichten
Nederland grootste EU-importeur van goederen uit Mercosur-landen
28 maart 2025
ING: impact autoheffingen VS op Nederland 230 miljoen euro
28 maart 2025
CPB: VS importeren meer goederen
25 maart 2025
Europees actieplan staal en metalen heeft grote gevolgen voor handel en logistiek
24 maart 2025
Brussel stelt importheffingen op Amerikaanse producten uit tot medio april
21 maart 2025
Trends in Export 2025: van instinct naar inzicht
20 maart 2025
Data zijn de sleutel voor trade-compliance
17 maart 2025
Nederlandse goederenexport groeit met ruim 5 procent in januari
17 maart 2025
Ledenvraag | Import Verenigde Staten
13 maart 2025