NLInvesteert gaat mkb-exporteurs strenger screenen
Leestijd: 1 minuut
“AI kan helpen je productie goedkoper te maken”
08-01-2025 NLInvesteert gaat strenger kijken naar de kredietwaardigheid van Nederlandse mkb-bedrijven die veel exporteren. Dat vertelde directeur Dirkjan Takke afgelopen maandag in een interview bij BNR. Aanleiding daarvoor is het naderende presidentschap van Donald Trump en de handelstarieven die hij mogelijk gaat invoeren.
Als financieringsplatform voor het mkb ontzorgt NLInvesteert ondernemers door deze te helpen met financiering en het vinden van investeerders. “Tachtig procent van het grotere mkb is afhankelijk van export”, aldus directeur Dirkjan Takke in het interview bij BNR. Volgens hem zijn deze bedrijven kwetsbaar nu Donald Trump op 20 januari aanstaande voor de tweede keer president van de Verenigde Staten (VS) wordt en dreigt met hoge importtarieven voor Europese goederen.
NLInvesteert gaat mkb’ers die veel exporteren dan ook strenger screenen. Niet alleen op hun kredietwaardigheid maar ook op het inzetten van kunstmatige intelligentie (AI) en duurzaamheid. Takke: “Hoe meer ondernemers in staat zijn om dat wat ze in hun omgeving zien ook te vertalen naar hun eigen strategie en de uitvoering daarvan, hoe meer wij als NLInvesteert genegen zullen zijn om financiering te verstrekken en te investeren.”
Productontwikkeling en innovatie
Volgens Takke doen bedrijven er verstandig aan niet te veel afhankelijk te worden van de VS en ook te kijken naar andere landen. Bijvoorbeeld naar China, India, een van de snelst groeiende economieën, en dichter bij huis Spanje, dat bezig is met een heel positieve ontwikkeling. De directeur van NLInvesteert raadt ondernemers aan hun productie goedkoper te maken om hun concurrentiepositie te versterken. “AI kan hierbij een belangrijke rol spelen.” Daarnaast blijven productontwikkeling en innovatie belangrijk, benadrukt Takke. “Als jouw product gewenst of zelfs onmisbaar is, denk aan de chipindustrie, zullen klanten in de VS heel gemotiveerd blijven dat af te nemen.”
Vragen over internationaal ondernemen?
Alice en haar collega's helpen je graag verder
Gerelateerde nieuwsberichten
Nederland grootste EU-importeur van goederen uit Mercosur-landen
28 maart 2025
ING: impact autoheffingen VS op Nederland 230 miljoen euro
28 maart 2025
CPB: VS importeren meer goederen
25 maart 2025
Europees actieplan staal en metalen heeft grote gevolgen voor handel en logistiek
24 maart 2025
Brussel stelt importheffingen op Amerikaanse producten uit tot medio april
21 maart 2025
Trends in Export 2025: van instinct naar inzicht
20 maart 2025
Data zijn de sleutel voor trade-compliance
17 maart 2025
Nederlandse goederenexport groeit met ruim 5 procent in januari
17 maart 2025
Ledenvraag | Import Verenigde Staten
13 maart 2025