Stakingsdreiging havens VS afgewend, onrust bij ECT duurt voort
Leestijd: 1 minuut
Details over acties bij ECT maar mondjesmaat beschikbaar
09-01-2025 De havenalliantie (USMX) en de vakbond van havenarbeiders (ILA) aan de oost- en golfkust van de Verenigde Staten hebben een voorlopig akkoord bereikt voor een nieuw zesjarig contract. Dat is vanochtend bekend geworden. Als het akkoord wordt goedgekeurd door de leden van beide organisaties, is een potentiële staking die voor 15 januari dreigde afgewend.
Anderzijds is er nog steeds geen overeenstemming met de vakbonden van ECT, nadat het ultimatum van woensdagochtend 8 januari verlopen is.
Staking vorig jaar
Het mastercontract tussen de ILA en USMX verviel eind september vorig jaar, waarna er een staking van drie dagen plaatsvond begin oktober. De staking werd opgeschort nadat beide partijen tot een loonovereenkomst kwamen. Deze hield in dat de havenarbeiders een loonstijging van 61,5 procent zullen ontvangen, uitgespreid over zes jaar. Echter, nog niet alle aspecten waren toen uitonderhandeld. Met name automatisering was een heikel punt; de vakbonden eisten op dat vlak een harde begrenzing.
Het is nog onduidelijk wat de partijen op dit vlak zijn overeengekomen. Naar verwachting worden de details gedeeld nadat de leden zich over de voorwaarden hebben kunnen buigen.
Stakingen bij ECT
ECT zegt bij monde van CEO Leo Ruijs dat men contact met de bonden blijft zoeken om in gesprek te komen over een nieuwe CAO. Details over de aard en omvang van de acties zijn echter zeer beperkt en een eventuele staking is niet uitgesloten.
Regelmatige en heldere communicatie is wenselijk onder omstandigheden van dergelijke onzekerheid, aldus evofenedex.
Vragen over internationale supplychains en zeecontainervervoer?
Neem contact op met Casper Roerade, beleidsadviseur mainports & internationale supply chains.
Gerelateerde nieuwsberichten
Webinar over gevolgen afsluiting Straat van Hormuz voor verladers
9 maart 2026
Tien procent wereldwijde vloot betrokken bij omleidingen Straat van Hormuz
4 maart 2026
Nieuwe internationale regels voor overdraagbare vervoersdocumenten in handel en logistiek
3 maart 2026
Overslag in haven van Rotterdam daalt licht in 2025
26 februari 2026
Rederij Hapag-Lloyd neemt ZIM over en vergroot marktmacht
17 februari 2026
Rotterdam World Gateway vergroot capaciteit met slim piekbeheer
15 februari 2026
HelloContainer: digitalisering via DCSA-standaarden brengt structuur in zeevrachtprocessen
1 februari 2026
Drie scenario’s voor terugkeer naar Suez-Rode Zee-route
7 december 2025
Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt nieuwe offshore windterminal
26 november 2025
