VK stelt importverbod op voedingsmiddelen in vanwege mond-en-klauwzeer
Leestijd: 1 minuut
Gevolgen voor import van diverse categorieën producten uit Duitsland en soms ook andere landen
17-01-2025 Vanwege de uitbraak van mond-en-klauwzeer in Duitsland heeft de Britse overheid een importverbod op voedingsmiddelen ingesteld. We zetten voor ondernemers de gevolgen op een rij.
Er geldt momenteel een verbod op de invoer van runderen, schapen, varkens, herten en buffels uit Duitsland. En op producten daarvan - zoals vlees- en zuivelproducten - uit Duitsland.
Daarnaast is het voor reizigers (chauffeurs, toeristen enzovoort) verboden om onverpakte voedingsmiddelen naar Groot-Brittannië mee te nemen vanuit de EU, de EVA-landen (IJsland, Liechtenstein, Noorwegen en Zwitserland), de Faeröer eilanden en Groenland. Denk bijvoorbeeld aan vlees en vleesproducten, melk, zuivelproducten, bepaalde samengesteld producten en dierlijke bijproducten van varkens en herkauwers. Voor dezelfde categorieën producten die commercieel verpakt uit Duitsland komen, geldt er eveneens een verbod.
In de (lucht)havens van binnenkomst kun je meegenomen verboden etenswaren (zoals hierboven genoemd) inleveren in de daarvoor bestemde bakken.
Meer informatie
Op de website van de Britse overheid is meer te lezen over de nieuwe maatregelen.
Vragen over vervoer?
Peter en zijn collega's helpen je graag verder.
Gerelateerde nieuwsberichten
Webinar over gevolgen afsluiting Straat van Hormuz voor verladers
9 maart 2026
Rijverboden op Goede Vrijdag en Pasen
8 maart 2026
Tien procent wereldwijde vloot betrokken bij omleidingen Straat van Hormuz
4 maart 2026
Nieuwe Amerikaanse importheffingen van 10 procent houden handel in onzekerheid
23 februari 2026
EU schaft de-minimisvrijstelling van 150 euro voor e-commercezendingen definitief af
19 februari 2026
China schrapt importheffingen voor vrijwel heel Afrika
16 februari 2026
EU-India-handelsakkoord gaat verder dan VS-India-akkoord
11 februari 2026
Taiwan onder toenemende Chinese druk
4 februari 2026
Inschrijving Oranje Handelsmissiefonds 2026 geopend voor mkb’ers met exportambities
3 februari 2026
