Vrijstelling e-commercezendingen vervalt
Leestijd: 1 minuut
Besluit moet gelijk speelveld voor Europa herstellen
17-11-2025 De Europese Unie (EU) heeft op 13 november overeenstemming bereikt over het afschaffen van de vrijstellingsgrens van 150 euro voor e-commercezendingen. Met dit besluit wil de EU het gelijke speelveld met in Europa geproduceerde goederen herstellen. De maatregel kan daarnaast helpen om het aantal e-commercezendingen terug te brengen.
Douanediensten in Europa kunnen het hoge volume aan e-commercezendingen momenteel ternauwernood verwerken. Daardoor lopen ook reguliere goederenstromen risico op vertraging. evofenedex heeft de afschaffing van de vrijstelling daarom altijd gesteund.
Ook de Europese Commissie (EC) is verheugd over het politieke akkoord dat de EU-lidstaten in de Raad hebben bereikt om de drempel van 150 euro voor vrijstelling van douanerechten af te schaffen. Daarmee verandert de manier waarop e-commercegoederen worden behandeld ingrijpend. De EC heeft zich samen met de Raad ook verbonden aan het uitwerken van een tijdelijke oplossing om de douanerechten op e-commercepakketten al in 2026 te innen, ruim vóór de oprichting van het EU-douaneagentschap en de EU-datahub in 2028. Het Europees Parlement steunde de afschaffing eerder in zijn resolutie van 9 juli 2025 over productveiligheid en naleving van regelgeving in de e-commerce en bij invoer van buiten de EU (2025/2037(INI)).
Wat de gevolgen zijn voor het instellen van behandelingskosten door de Douane is nog niet bekend. Nederland kondigde eerder aan kosten in rekening te gaan brengen bij de invoer van e-commercegoederen.
Blijf op de hoogte van wat voor jou relevant is
Krijg actualiteiten, praktische kennis, evenementen en opleidingen van evofenedex direct in je inbox.
Gerelateerde nieuwsberichten
Flinterdunne deal tussen VS en China lost weinig op
30 oktober 2025
Staatssecretaris Aukje de Vries spreekt op NEX25
22 oktober 2025
Aanmelding Nationaal Export Event 2025 geopend
17 september 2025
Internationale handel steeds verder onder druk
16 september 2025
evofenedex pleit voor behoud van ambassadenetwerk
16 september 2025
Brede welvaart in Nederland bovengemiddeld in Europa
17 juli 2025
Heffingenstrategie Trump onder vuur na rechterlijke uitspraak
1 juni 2025
Welke afspraken wil jij terugzien in handelsakkoorden?
12 mei 2025
3,3 miljard aan staal- en aluminiumproducten geraakt door Amerikaanse invoerheffingen
1 mei 2025
