Convenant Duurzaam Spoorgoederenvervoer aangeboden aan staatssecretaris
11-09-2019 Staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) heeft vandaag uit handen van Machiel van der Kuijl, algemeen directeur van evofenedex, het convenant Duurzaam Spoorgoederenvervoer in ontvangst genomen. Dit convenant is opgesteld door de leden van de Raad voor Spoorverladers van evofenedex.
De raad bestaat uit grote Nederlandse handels- en productiebedrijven die veel gebruik maken van spoorgoederenvervoer. Met dit convenant geven deze bedrijven aan de komende jaren samen met hun spoorgoederenvervoerders afspraken te maken om omgevingshinder van het vervoer per spoor zo veel mogelijk te voorkomen. Dit betekent dat de bedrijven zich gaan inzetten om geluids- en trillingsoverlast te voorkomen om zo de maatschappelijke acceptatie van goederenvervoer per spoor te vergroten. Van Veldhoven nam het convenant met genoegen in ontvangst. Ook zij wil bij provincies en gemeenten meer draagvlak creëren voor goederenvervoer per spoor.
Duurzaam alternatief
Grote handels- en productiebedrijven zien de voordelen van spoorgoederenvervoer. Het vervoer per spoor is duurzaam, veilig en verminderd de filedruk op de weg. Alleen is de beperkte capaciteit en de gebrekkige maatschappelijke acceptatie om goederenvervoer per spoor te laten groeien een probleem. Met dit convenant willen we aan dat laatste een positieve bijdrage leveren.
Het convenant is ondertekend door Tata Steel, Ricoh, Electrolux, Jiffy Products, Sabic, Fibrant, Strukton, Avebé, Rotim en P&O Ferrymasters. Het convenant staat vanaf nu ook open voor andere bedrijven die gebruik maken van spoorgoederenvervoer om zich aan te sluiten bij deze ‘coalitie’ die zich inzet voor duurzamer en stiller spoorvervoer.
Gerelateerde actualiteiten
Ook relevant voor jou
-
Organisatie van het vervoer
Dienst
Meer informatie -
Sales contract en ICC Incoterms® 2020
Opleiding – ½ dag | vanaf € 345,00 ex. BTW
Meer informatie -
Goederentransportverzekering
Dienst
Meer informatie -
Effectief selecteren en managen van zakenpartners in het buitenland
Opleiding – 1½ dag | vanaf € 650,00 ex. BTW
Meer informatie -
Spoorkosten-check
NieuwDienst
Meer informatie

Vragen over vervoer?
Mark en de andere ledenadviseurs helpen je graag verder