Sluiting vanaf 9 juli 2022
12-05-2022 De doelgroepenstrook van de A16 naar de A20 in de richting Hoek van Holland wordt opgeheven vanaf 9 juli 2022. Dit betekent dat het vrachtverkeer en de hulpdiensten straks gebruik moeten maken van de hoofdrijbaan. De doelgroepenstrook op de A20 van Gouda naar Hoek van Holland blijft voorlopig nog wel beschikbaar.
Rijkswaterstaat gaat de doelgroepenstrook van de A16 naar de A20 in de richting Hoek van Holland opheffen om de verkeersveiligheid te bevorderen. Eerst zou deze doelgroepenstrook in een later stadium worden opgeheven vanwege de aanleg van de Groene Boog. Maar doordat er een vrachtauto is gekanteld bij het wisselen naar de reguliere rijbaan, is er onderzoek verricht naar de verkeersveiligheid daar. Hierbij is evofenedex ook om input gevraagd.
Belangenafweging
Wij hebben benadrukt dat doorstroming voor goederenvervoer belangrijk is, maar dat de verkeersveiligheid altijd prioriteit heeft. Na een belangenafweging heeft Rijkswaterstaat besloten om de doelgroepenstrook vroegtijdig af te sluiten.
Vragen
Heb je vragen of loop je tegen infrastructurele problemen aan? Laat het weten aan onze beleidsadviseurs in de regio. De contactgegevens staan hier.
Gerelateerde actualiteiten
Ook relevant voor jou
-
DKV tankpas
Dienst
Meer informatie -
Cursus digitale tachograaf
Opleiding – 1 dag | Prijs op aanvraag
Meer informatie -
Communicatieve en sociale vaardigheden voor chauffeurs
Opleiding – 1 dag | vanaf € 265,00 ex. BTW
Meer informatie -
Vervoer-check
Dienst
Meer informatie -
Goederentransportverzekering
Dienst
Meer informatie

Vragen over vervoer?
Mark en de andere ledenadviseurs helpen je graag verder