Nationaal onderzoek Data en digitalisering in de logistiek 2019
Het Nationaal onderzoek data en digitalisering in de logistiek toont aan dat verladers ten opzichte van de rest van de logistieke sector achter lijken te lopen op het vlak van digitalisering. In dit onderzoek werden bedrijven in de logistieke sector gevraagd naar hun uitdagingen en ervaringen met IT en digitalisering. De verdeling van de respondenten: 65 procent logistiek dienstverleners, expediteurs en vervoerders tegenover 35 procent verladers en eigen vervoerders.
Koplopers en achterlopers
Aan deelnemers werd verder gevraagd in hoeverre zij de eigen organisatie koploper, meeloper, of achterloper vinden op het gebied van IT. Van de 929 deelnemers die deze vraag hebben beantwoord, gaf 7,1 procent aan dit niet te weten. Van de overige 863 respondenten ziet 15,3 procent de eigen organisatie als achterloper; 65,7 procent geeft aan de organisatie als meeloper te zien en 19,0 procent ziet de organisatie als koploper.
Er blijken onderling wel grote verschillen: onder logistieke dienstverleners vindt 29,9 procent de eigen organisatie een koploper; onder verladers is dit percentage slechts 11,5 procent. Onze conclusie op basis van het onderzoek: verladers hebben hun ’digital core’ nog niet op orde.
Verbeteren met evofenedex
Om aan de wensen van jouw klanten te kunnen blijven voldoen en de concurrentie voor te blijven is het cruciaal dat je serieus met data en digitalisering aan de slag gaan. Als (logistiek) manager speel je hier een grote rol in. Wij helpen je hier graag bij.
- Wij streven naar nieuwe oplossingen, praat mee in diverse gremia
- Wij werken aan standaarden om data delen mogelijk te maken (o.a. iSHARE, SUTC)
- Wij hebben inspirerende verhalen in onze media over data en digitalisering
- Wij hebben adviseurs die je kunnen helpen bij vragen en uitdagingen
- Wij kunnen je in contact brengen met andere leden om over uitdagingen te sparren in ons Supply Chaingers Netwerk
- Wij bieden een masterclass Logistics Information Management aan
Nog geen lid?
Wij zijn een collectief van 15.000 leden die weten hoe in logistiek en export de winst te behalen valt. Al 75 jaar de autoriteit op het gebied van logistiek en internationaal ondernemen. Bekijk de voordelen van het lidmaatschap of vraag één van onze collega’s naar de mogelijkheden.
Laat je inspireren
Als bedrijf wil je graag voorbereid zijn op de toekomst en in die toekomst wordt data en digitalisering steeds belangrijker. Toch blijft het lastig om de eerste digitale stappen te zetten. Hoe nu verder? Haal inspiratie uit ons online magazine.
Gerelateerde actualiteiten
Ook relevant voor jou
-
Digiscan
Dienst
Meer informatie -
Neem deel aan hét Supply Chaingers Netwerk
Dienst
Meer informatie -
Digitaal werken voor operationele medewerkers en teamleiders
NIeuwOpleiding – Vergroot de digitale inzichten van jouw operationeel medewerkers
Meer informatie -
Collegereeks leidinggeven aan supply chain innovaties
Evenement
Meer informatie

Vragen over supply chain management?
Nanne en de andere ledenadviseurs helpen je graag verder