Handelsbesprekingen VS en China in Zwitserland
Leestijd: 1 minuut
Eerste fysieke ontmoeting sinds handelsoorlog
08-05-2025 Deze week reizen Scott Bessent, minister van Financiën, en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer van de Verenigde Staten (VS) en Vicepremier He Lifeng van China naar Zwitserland voor handelsbesprekingen. Het is de eerste fysieke ontmoeting tussen de twee landen sinds de invoering van wereldwijde importtarieven door de Amerikaanse president Donald Trump. De gesprekken beginnen naar verwachting zaterdag in Genève.
Bessent benadrukte dat er geen grote handelsdeal wordt verwacht. "Economische veiligheid is nationale veiligheid, en president Donald J. Trump leidt zowel in binnen- als buitenland de weg voor een sterker, welvarender Amerika", zei Bessent in een verklaring tegen Persbureau Reuters. "Ik kijk uit naar productieve gesprekken terwijl we werken aan het opnieuw in evenwicht brengen van het internationale economische systeem om de belangen van de Verenigde Staten beter te dienen."
Strategische industrieën
Volgens Bessent wil de Amerikaanse regering de handel in textiel en soortgelijke producten niet loskoppelen van China. Wel wil Trump de productie van strategische industrieën, zoals halfgeleiders, medicijnen en staal, terugbrengen naar de VS, aldus Bessent. Op dit moment hanteert de VS een importtarief tot 145 procent op alle Chinese goederen. China heeft als reactie een tegenheffing van 125 procent op Amerikaanse producten ingevoerd. Tijdens de besprekingen zullen beide landen deze handelsbelemmeringen opnieuw tegen het licht houden.
Naast de ontmoeting met de Chinese functionarissen staat ook een overleg met de Zwitserse president Karin Keller-Sutter gepland. Hierbij zal gesproken worden over wederzijdse handelskwesties.
Webinar Zakendoen met de VS
Op 3 juni 2025 organiseren we het webinar 'Zakendoen met de VS in onzekere tijden'. Tijdens dit webinar praten Casper Roerade, beleidsadviseur Mainports & Internationale Supplychains, en Elmar Otten, beleidsadviseur internationaal ondernemen, je bij over de actuele ontwikkelingen, de importheffingen en de kansen voor ondernemers. Daarnaast vertellen we je meer over onze vereniging en wat evofenedex voor jou als ondernemer kan betekenen. Lees meer over de importheffingen in ons VS-dossier op de website.
Gerelateerde nieuwsberichten
Deal VK-EU: langer toegang voor vissers en minder administratieve lasten
19 mei 2025
Weekendafsluitingen N31 tussen Zurich en Harlingen in mei en juni
19 mei 2025
Bedrijven gevraagd mee te denken over betere kpi’s voor douanesystemen
19 mei 2025
Bierboot bevoorraadt Amsterdamse horeca via grachten
19 mei 2025
Laadscan Logistiek helpt ondernemers bij elektrificatie wagenpark
18 mei 2025
Export groeit in maart met ruim 3 procent
16 mei 2025
Eén miljoen Scania’s geproduceerd in Zwolle
15 mei 2025
Nachtelijke afsluiting A12 tussen Oudenrijn en Lunetten
15 mei 2025
Inspectie Douane doet onderzoek naar geschillen
15 mei 2025