Acties KLM-grondpersoneel opgeschort tot na zomervakantie
Leestijd: 2 minuten
Rechter vindt staken tijdens zomerperiode niet verantwoord
14-07-2025 De acties van het grondpersoneel van KLM zijn opgeschort tot na de zomervakantie. De afgelopen weken verbood de rechter al twee keer stakingen op Schiphol, omdat die volgens de rechtbank te ingrijpend zouden zijn en grote gevolgen zouden hebben voor de veiligheid en de dienstverlening op de luchthaven.
De rechter vindt dat een staking tijdens de vakantieperiode niet verantwoord is. Vakbond FNV, die de staking had uitgeroepen, legt zich daarbij neer. De bond beraadt zich op nieuwe acties na de zomervakantie. Onderhandelingen met de KLM hebben tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd, ondanks dat de luchtvaartmaatschappij onder meer een eenmalige uitkering en een structurele loonsverhoging aanbood.
Staking geeft grote verstoringen
Schiphol waarschuwde eerder dat een langdurige staking van het grondpersoneel zou kunnen leiden tot grote verstoringen. Mogelijk zouden vliegtuigen niet kunnen landen door een tekort aan parkeercapaciteit. Dit soort scenario’s onderstreept de impact die arbeidsconflicten in de luchtvaart kunnen hebben op de logistieke keten en het internationale vervoer, iets waar ondernemers in de handel en logistiek direct mee te maken krijgen.
Blijf op de hoogte van wat voor jou relevant is
Krijg actualiteiten, praktische kennis, evenementen en opleidingen van evofenedex direct in je inbox.
Gerelateerde nieuwsberichten
Rechtbank verbiedt 24-uursstaking grondpersoneel KLM
26 juni 2025
Vrachttafel op Schiphol benadrukt strategische rol luchtvracht en verladers
20 mei 2025
Kabinet houdt vast aan krimp Schiphol
8 mei 2025
Minister Madlener pleit voor voorkeursbehandeling vrachtvluchten Schiphol
18 maart 2025
Tweede Kamer stelt deadline voor extra criterium luchtvracht op Schiphol
3 maart 2025
Onzekerheid luchtvaartbeleid Schiphol schaadt handel en economie
3 februari 2025
Amerikanen waarschuwen voor gevolgen krimp Schiphol
2 december 2024
VVD en BBB breken lans voor luchtvrachtsector
31 oktober 2024
Rotterdamse haven krijgt megawaterstoffabriek
17 oktober 2024