Beide delen Maasdeltatunnel met elkaar verbonden
Leestijd: 1 minuut
Eind 2024 in gebruik
11-03-2024 Met de nodige officiële handelingen zijn de beide delen van de Maasdeltatunnel in de nieuwe A24 met elkaar verbonden. Het is de bedoeling dat de tunnel en de nieuwe snelweg nog voor het einde van dit jaar in gebruik worden genomen.
De tunnel onder het Scheur wordt onderdeel van de A24 ofwel de Blankenburgverbinding, die de A15 bij Rozenburg en de A20 tussen Maassluis en Vlaardingen met elkaar moet verbinden. Dat moet zorgen voor minder verkeersdrukte in de Beneluxtunnel in de A4 en een betere bereikbaarheid van de Rotterdamse haven.
Problemen met tweede tunneldeel
In het laatst gebouwde stuk van de tunnel stond demissionair minister Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat klaar om de bestuurders van betrokken gemeenten en organisaties aan beide zijden van de tunnel welkom te heten. De minister liet zich daarbij ook lovend uit over de te boven gekomen problemen met het afzinken van het een van de tunneldelen.
Gerelateerde nieuwsberichten
A44 tweede helft juni 11 dagen dicht vanwege werkzaamheden
11 december 2025
Snelweg A24 één jaar in gebruik: netwerk rondom Rotterdam zichtbaar versterkt
11 december 2025
11 december: Dag van de Vrachtwagenchauffeur
10 december 2025
Infrastructuur kraakt: evofenedex steunt oproep tot investeringsslag
8 december 2025
Werkzaamheden A12 tussen Gouda en Zoetermeer van 12 tot 15 december
7 december 2025
Afsluiting A65 tussen Tilburg-Noord en Berkel-Enschot
4 december 2025
A29: nachtafsluiting Haringvlietbrug 9 december
30 november 2025
Voortgang N36: stappen naar een veiligere weg
27 november 2025
A2 en A73 dit weekend langdurig dicht richting Maastricht
24 november 2025
