AI staat centraal tijdens Dag van Digitalisering
Leestijd: 2 minuten
Ontdek hoe kunstmatige intelligentie logistieke processen verandert
In april 2025 liet evofenedex een grootschalig onderzoek uitvoeren naar het gebruik van data, digitalisering en AI in de handels- en logistieke sector. Bijna 300 bedrijven deden mee. De resultaten worden voor het eerst gepresenteerd op 18 juni en geven een actueel beeld van beide sectoren.
Wat nu al duidelijk is: AI is geen toekomstmuziek meer. In een wereld waar supply chains steeds complexer worden, helpt kunstmatige intelligentie bedrijven om sneller, slimmer en efficiënter te werken. Bijvoorbeeld via zelflerende planningssoftware, realtime data-analyse en voorspellende algoritmen voor voorraadbeheer.
Praktische inzichten voor professionals
De Dag van Digitalisering is bedoeld voor logistiek managers, supply chain professionals en ondernemers die serieus werk willen maken van digitalisering. Het programma is laagdrempelig en biedt volop ruimte voor interactie. Geen technisch jargon, maar toepasbare voorbeelden uit de praktijk.
Inspirerende sprekers en sessies
Keynotes worden verzorgd door Peter de Kock, innovator en een bekende spreker over technologie en bedrijfsvoering, en Sebastian Piest, universitair docent en onderzoeker aan de Universiteit Twente op het gebied van AI en logistiek. Daarnaast zijn er acht interactieve break-outsessies waarin AI vanuit verschillende invalshoeken wordt belicht.
“Als we AI goed inzetten, kunnen we loslaten waar machines beter in zijn en ons richten op de zaken waar mensen goed in zijn”
Deelnemers leren in de break-outsessies bijvoorbeeld hoe zij een eigen AI-assistent kunnen bouwen of wat AI kan betekenen voor hun transportplanning. Ook komt verandermanagement aan bod: hoe zorg je ervoor dat medewerkers meebewegen met digitale innovaties? Verder worden diverse praktijkvoorbeelden gedeeld van bedrijven die AI al succesvol toepassen. Deelname is kosteloos, maar het aantal plaatsen is beperkt. Meld je vandaag nog aan.
“De opwinding rondom AI maakt in bedrijven veel positieve energie los. Het is geweldig om te zien hoe enthousiast organisaties hiermee aan de slag gaan”
Dag van Digitalisering 18 juni, Zoetermeer
Ontdek wat AI voor jouw logistieke processen kan betekenen. De Dag van Digitalisering biedt ondernemers een unieke kans om laagdrempelig kennis te maken met de mogelijkheden van kunstmatige intelligentie in de praktijk.
Vragen over Supply Chain Management?
Nanne en zijn collega's helpen je graag verder
Gerelateerde nieuwsberichten
Dit zijn de uitdagingen in 2026 voor supply chain professionals
4 december 2025
Uitdagingen en trends in vervoer voor 2026
4 december 2025
evofenedex neemt deel aan Europese rondetafel over herziening DWU
8 oktober 2025
ENS-aangiften kunnen vanaf 1 december 2025 alleen nog via ICS2
6 oktober 2025
evofenedex start kennisprogramma Toekomstbestendig Magazijn
30 september 2025
evofenedex biedt inspirerend programma op ICT&Logistiek 2025
24 september 2025
evofenedex roept Tweede Kamer op invoering wetsvoorstel elektronisch cognossement te versnellen
5 september 2025
Mkb-bedrijven moeten zich voorbereiden op NIS2 om geen klanten te verliezen
11 augustus 2025
AI in de logistiek: grote belangstelling, maar fundament vaak nog niet op orde
18 juni 2025
