skipToContentskipToFooter

Bruggenonderhoud Noordwest-Friesland leidt tot rijbaanafsluitingen en omleidingen

27-10-2025 Rijkswaterstaat voert van vrijdag 31 oktober tot en met maandag 1 december groot onderhoud uit aan de A31 bij Franeker. Tijdens deze periode is telkens één rijbaan afgesloten. Het verkeer rijdt in beide richtingen over de andere rijbaan. Houd rekening met extra reistijd en verkeershinder.

Het onderhoud bestaat uit het vervangen van de voegen in drie bruggen: de brug Franekerweg Noord en de brug Franekerweg Zuid over de N384, en de brug over de Dongjumervaart. Voor de werkzaamheden wordt per fase één rijbaan volledig afgesloten en rijdt het verkeer tijdelijk in beide richtingen over de overgebleven rijbaan.

De werkzaamheden zijn verdeeld in twee fasen. In de eerste fase, van 31 oktober 16.00 uur tot 15 november 7.00 uur, is de rijbaan richting Leeuwarden afgesloten. Hierdoor is de oprit Franeker (20) tijdelijk niet beschikbaar. In de tweede fase, van 15 november 19.00 uur tot 1 december 7.00 uur, is de rijbaan richting Harlingen afgesloten, waardoor zowel de afrit als de oprit Franeker (20) gesloten zijn.

Omleidingsroutes

Langs de weg staan gele borden die de omleidingsroutes aangeven. Rijkswaterstaat adviseert automobilisten om deze te volgen en, waar mogelijk, buiten de spits te rijden. Het groot onderhoud maakt deel uit van het reguliere onderhoudsprogramma en is bedoeld om de veiligheid en levensduur van de snelweg te waarborgen. Let tijdens de werkzaamheden extra goed op bij de versmalde rijbanen en gewijzigde verkeerssituatie.

Blijf op de hoogte van wat voor jou relevant is

Krijg actualiteiten, praktische kennis, evenementen en opleidingen van evofenedex direct in je inbox.