Kabinet stelt verduurzamingslabel binnenvaart verplicht
Leestijd: 1 minuut
Alleen duurzame binnenvaart past bij multimodaal goederenvervoer
20-09-2023 Een toekomstbestendige en daarmee duurzame binnenvaart is essentieel voor het (multimodale) goederenvervoer van nu en straks. Dit vraagt om inzet op noodzakelijke transities die al eerder in de toekomstvisie voor binnenvaart zijn benoemd, zoals energietransitie, digitalisering, klimaatverandering en inpassing in de keten. Dat staat in de stukken van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat die op Prinsjesdag zijn vrijgegeven.
Dat er aandacht is voor verduurzaming, inclusief 6,2 miljoen euro vanaf 2024 voor het verder invoeren van het emissielabel, is goed nieuws. Inpasbaarheid van dit label in rapportageverplichtingen is wel een voorwaarde om het label breed ingezet en toegepast te krijgen.
Standpunt van evofenedex
evofenedex ziet een duurzame binnenvaart die gebruik kan maken van kwalitatief sterke vaarwegen, als een noodzakelijkheid om de goederenvervoerstromen zowel nu als straks te faciliteren. Net als bij de toekomstvisie voor binnenvaart staat evofenedex nu ook klaar om samen met overheid vorm te geven aan de verdere uitwerking en invulling.
Gerelateerde nieuwsberichten
Rijverboden op Goede Vrijdag en Pasen
7 april 2025
DAF introduceert MX-13-motor voor biodiesel
7 april 2025
MKB Ondernemersfestival op 5 juni in Zwolle
7 april 2025
TenneT stelt 9 gigawatt beschikbaar buiten spitsuren
7 april 2025
Rijkswaterstaat vervangt bruggen en viaducten A44
6 april 2025
Amerikaanse importheffingen in kaart gebracht
6 april 2025
Let op: verkeershinder in Den Haag door NAVO-top
4 april 2025
Afspraken over zero-emissiezones bieden ondernemers meer ruimte
3 april 2025
Zero-emissiezone Groningen van kracht
3 april 2025