345 miljoen euro voor veiligere N-wegen
Leestijd: 1 minuut
Investeringen moeten verkeersveiligheid en doorstroming verbeteren
16-09-2025 De regering stelt de komende jaren 345 miljoen euro beschikbaar om de verkeersveiligheid op rijks-N-wegen te verbeteren. Dit blijkt uit de gepresenteerde Prinsjesdagplannen. Voor de N36 blijft de bij de voorjaarsnota toegezegde investering van 115 miljoen euro ook nog beschikbaar.
Met de investering kan op de gevaarlijkste delen van de N36 een rijbaanscheiding worden aangebracht, met als doel het aantal ernstige verkeersongevallen terug te dringen.
In gesprek met overheden
evofenedex heeft de afgelopen jaren herhaaldelijk aandacht gevraagd voor de veiligheid en doorstroming op N-wegen, waaronder de N36. Wij dringen er bij Rijkswaterstaat en de betrokken provincies op aan dat zij gezamenlijk zorgdragen voor de belangrijkste N-wegen. Dit is namelijk cruciaal voor de veiligheid van alle weggebruikers en de doorvoer van goederen. Hierover hebben we ook al gesprekken gevoerd met de provincie Noord-Holland en de provincie Utrecht.
Daarnaast deden we samen met regionale partners een oproep aan de minister van Infrastructuur en Waterstaat en de provincie Overijssel om de N36 veiliger te maken. Het aantal ernstige ongevallen is hoog op deze logistieke levensader voor Oost-Nederland.
Veiligheid en bereikbaarheid
Voor handels- en productiebedrijven betekent de aangekondigde investeringen dat transport over N-wegen veiliger en betrouwbaarder wordt. Betere infrastructuur vergroot de veiligheid voor weggebruikers, verbetert de bereikbaarheid van bedrijventerreinen en regio’s, en draagt bij aan efficiëntere productie- en distributieprocessen.
Meer informatie over de Tweede Kamerverkiezingen
Ontdek welke onderwerpen we onder de aandacht brengen van politieke partijen en beleidsmakers en waarom.
Vragen over dit artikel?
Neem contact op met Saskia Toor, regionaal beleidsadviseur Noord- en Oost-Nederland
Gerelateerde nieuwsberichten
Volledige A16 Rotterdam geopend voor verkeer
27 oktober 2025
Groot onderhoud A31 bij Franeker van 31 oktober tot 1 december
27 oktober 2025
Nieuwe A16 Rotterdam geopend richting Dordrecht en Breda
6 oktober 2025
Rapport kostenontwikkeling wegvervoer in teken van vrachtwagenheffing
29 september 2025
Medische goederen in Nederland voor het eerst per drone vervoerd
22 september 2025
Landbouwvoertuigen ’s nachts geweerd uit 2e Heinenoordtunnel om werkzaamheden
22 september 2025
Meer geld voor voorzieningen voor chauffeurs
16 september 2025
Groot onderhoud op A10 tussen Watergraafsmeer en Amstel
15 september 2025
Dieselgate: Volkswagen betaalt schadevergoeding voor bedrijfsvoertuigen met ‘sjoemelsoftware’
9 september 2025
