Feestdag Maria Hemelvaart zorgt voor rijverboden
Leestijd: 2 minuten
In Oostenrijk en Frankrijk hinder op 15 augustus
26-07-2024 Op donderdag 15 augustus wordt in een aantal Europese landen Maria Hemelvaart gevierd. Dit is in deze landen een officiële feestdag met een rijverbod voor vrachtverkeer. De maximum toegestane massa van de voertuigen die onder deze rijverbodregeling vallen, varieert per land.
In Frankrijk is het in het hele land niet toegestaan om die dag de weg op te gaan met de vrachtauto. Van 22.00 uur de voorafgaande dag tot 22.00 uur is er op alle wegen een algemeen rijverbod voor voertuigen of voertuigcombinaties met een toegestane maximum massa van meer dan 7,5 ton. Het rijverbod geldt ook voor losse trekkers zonder oplegger. Hetzelfde geldt voor Italië en Luxemburg.
Voor Kroatië is er ook een rijverbod, maar slechts voor een aantal uur. Tussen en 14.00 tot 23.00 uur mag er niet worden gereden. In Oostenrijk is de gehele dag rijden niet toegestaan.
Voor overige landen kijk op de landenpagina.
Gerelateerde nieuwsberichten
Zwarte zaterdagen in Frankrijk: controleer je transportplanning
31 mei 2026
Werkzaamheden Coentunnel zorgen voor hinder in juni
31 mei 2026
Groot onderhoud A12 zorgt maandenlang voor flinke verkeershinder in regio Utrecht
17 mei 2026
Groot onderhoud zorgt voor hinder op A9
6 mei 2026
A44 gaat twee weken dicht: kans op flinke vertraging
28 april 2026
Nachtafsluitingen deze week rond Ede-Noord richting A12
19 april 2026
A12 twee weekenden dicht tussen Utrecht en Bodegraven
15 april 2026
Logistieke partijen slaan alarm over staat infrastructuur
9 april 2026
Algerabrug vier weken dicht in plaats van zes
8 april 2026
