Invoering vrachtwagenheffing voor 2026 ligt op schema
Leestijd: 2 minuten
Aanbesteding voor heffingssysteem afgerond
21-11-2024 De invoering van de vrachtwagenheffing ligt op schema, zo schrijft minister Barry Matlener in een brief aan de Tweede Kamer. De verwachting van de minister is dat de heffing medio 2026 wordt ingevoerd. De definitieve startdatum wordt volgend jaar bepaald.
In de brief wordt ingegaan wordt ingegaan op de voortgang van de realisatie van het heffingssysteem, de financiën, de maatregelen voor innovatie en verduurzaming van de vervoerssector en de wet- en regelgeving. Zo zijn twee belangrijke aanbestedingen afgerond door de RDW voor het realiseren van een heffingssysteem en is er gestart met het toelaten van Europees opererende toldienstaanbieders (EETS-aanbieders).
Subsidie
Ook is het Meerjarenprogramma (2026-2030) voor de innovatie en verduurzaming van de vervoerssector vastgesteld en zijn er subsidies verleend voor de aanschaf van elektrische trucks (AanZET) en laadinfrastructuur (SPriLa). De subsidies zijn betaald vanuit het mobiliteitsfonds en worden na de start van de heffing terugbetaald vanuit de inkomsten van de vrachtwagenheffing. In 2025 worden beide subsidieregelingen opnieuw opengesteld.
Gerelateerde nieuwsberichten
A44 tweede helft juni 11 dagen dicht vanwege werkzaamheden
11 december 2025
Snelweg A24 één jaar in gebruik: netwerk rondom Rotterdam zichtbaar versterkt
11 december 2025
11 december: Dag van de Vrachtwagenchauffeur
10 december 2025
Infrastructuur kraakt: evofenedex steunt oproep tot investeringsslag
8 december 2025
Werkzaamheden A12 tussen Gouda en Zoetermeer van 12 tot 15 december
7 december 2025
Afsluiting A65 tussen Tilburg-Noord en Berkel-Enschot
4 december 2025
A29: nachtafsluiting Haringvlietbrug 9 december
30 november 2025
Voortgang N36: stappen naar een veiligere weg
27 november 2025
A2 en A73 dit weekend langdurig dicht richting Maastricht
24 november 2025
