skipToContentskipToFooter

Aanvullend rijverbod ook van toepassing op zondagen

24-07-2025 Voor het vervoer van goederen met voertuigen met een maximale toegestane massa van meer dan 7,5 ton geldt in Frankrijk op de zwarte zaterdagen een aanvullend rijverbod vanwege de verwachte vakantiedrukte. Dit weekend is het zwarte zaterdag op 26 juli. Dan wordt de eerste grote verkeersdrukte verwacht door het vakantieverkeer.

De volgende zwarte zaterdagen zijn 2 augustus, 16 augustus en 23 augustus. Op deze zaterdagen is in Frankrijk een rijverbod van kracht van 7.00 tot 19.00 uur. Aansluitend start het gebruikelijke weekendrijverbod. Deze begint echter niet om 22.00 uur op zaterdag, maar twee uur later, om 24.00 uur. Vrachtauto’s mogen op de genoemde zaterdagen dus rijden tussen 0.00 en 7.00 uur en tussen 19.00 en 24.00 uur. In sommige regio’s gelden aanvullende beperkingen.

Beperkingen per land

In verschillende landen gelden (zomer)rijverboden voor vrachtauto’s. In Duitsland en Oostenrijk mogen voertuigen boven de 7,5 ton op zaterdagen (beperkt) overdag ook niet de weg op. In Duitsland geldt op een aantal wegen een rijverbod, vooral in de richting van het zuiden. Dus niet voor heel Duitsland. In Oostenrijk is het normale rijverbod op zaterdag vanaf 15.00 uur vervroegd naar 8.00 uur. Meer informatie per land is te vinden op onze landenpagina’s.

Vakantieverkeer en wegwerkzaamheden

In de komende vakantieweken blijven de wegen in Zuid- en Midden-Europa overbelast. De Franse Autoroute du Soleil, de Duitse A3 en A8, en grensovergangen in Oostenrijk en Slovenië zijn vaak knelpunten waar het verkeer vastloopt. Naast het vakantieverkeer veroorzaken ook wegwerkzaamheden en hitteproblemen extra vertraging. Dit vergt een strakke planning voor vervoerders. Ook kunnen leveringen vertraging oplopen, wat gevolgen heeft voor afspraken met klanten of productieprocessen. evofenedex adviseert haar leden alert te blijven op de jaarlijkse verkeersdrukte, zodat ze hun logistieke processen soepel kunnen laten verlopen.

Heb je vragen over de rijverboden? Neem dan contact op met onze ledenadviseurs.

Vragen over vervoer?

Peter en zijn collega's helpen je graag verder.

Peter Theunisse