Ernstige verkeershinder in Groningen door Operatie Ring Zuid
Leestijd: 1 minuut
Werkzaamheden gaan vijf maanden duren
18-03-2024 De komende vijf maanden zal in heel Groningen sprake zijn van ernstige verkeershinder. In die periode vinden er tal van werkzaamheden plaats die ervoor moeten zorgen dat vanaf september verkeer over de nieuwe zuidelijke ringweg kan rijden.
“Voordat het zover is, moeten eerst het Vrijheidsplein, het Julianaplein, de verdiepte ligging en het Europaplein op elkaar aangesloten worden. Dat gebeurt tussen maart en september onder de noemer Operatie Ring Zuid. Het Julianaplein is dan grotendeels dicht en ook een deel van de zuidelijke ringweg is afgesloten. Dit levert ruim vijf maanden lang ernstige verkeershinder op in heel Groningen”, aldus Groningen Bereikbaar.
Deze organisatie raadt automobilisten met klem aan om de komende maanden zoveel mogelijk thuis te werken of anders te reizen. En als het echt niet anders kan dan met het eigen voertuig, dan bij voorkeur buiten de spits of via een P+R. “Als automobilisten met de auto blijven reizen, loopt het verkeer in de stad vast en verwachten we files die uren kunnen duren.”
Vertragingen voorkomen
Van bedrijven in de logistiek en handel in de provincie Groningen zorgt Operatie Ring Zuid uiteraard ook voor de nodige uitdagingen. Bidfood Groningen doet er alles aan om vertragingen zoveel mogelijk te voorkomen: ‘Voor de zekerheid ook een bakfiets aangeschaft'
Gerelateerde nieuwsberichten
Infrastructuur kraakt: evofenedex steunt oproep tot investeringsslag
8 december 2025
Werkzaamheden A12 tussen Gouda en Zoetermeer van 12 tot 15 december
7 december 2025
Afsluiting A65 tussen Tilburg-Noord en Berkel-Enschot
4 december 2025
A29: nachtafsluiting Haringvlietbrug 9 december
30 november 2025
Voortgang N36: stappen naar een veiligere weg
27 november 2025
A2 en A73 dit weekend langdurig dicht richting Maastricht
24 november 2025
Code geel, oranje of rood? Dit zijn de regels voor transport
19 november 2025
Nieuwe beschikking gladheidsbestrijding 2025-2030
18 november 2025
Vlaketunnel (A58) en Dampoortaquaduct (N57) tijdelijk afgesloten in november
17 november 2025
