A7 bij Purmerend versmald om veiligheidsreden
Leestijd: 1 minuut
Verkeer op snelweg tussen Hoorn en Amsterdam verder beperkt
16-05-2024 Rijkswaterstaat versmalt vanaf zaterdag de A7 bij Purmerend in de richting van Amsterdam op de Korporaal van de mariniers Jeroen Houwelingenbrug over het Noordhollandsch Kanaal. Deze brug wordt gerestaureerd. Eerder al vaardigde Rijkswaterstaat al een verbod voor al het vrachtverkeer uit, maar dat wordt nog te vaak genegeerd.
Dat levert voor de brug en de medewerkers die daar bezig zijn veel gevaar op. Door de rijstrook af te sluiten blijft de brug veilig, hoewel het tot flinke extra hinder kan zorgen tussen Hoorn en Amsterdam, beseft Rijkswaterstaat. Nu nog rijdt het verkeer naar Amsterdam over twee versmalde rijstroken. Nood- en hulpdiensten kunnen straks wel over de afgesloten rijstrook.
Rijkswaterstaat verwacht dat over een maand de tweede rijstrook weer open kan. Verkeer richting Hoorn heeft geen extra hinder. Rijkswaterstaat werkt sinds begin april aan het versterken van de brug. Er moeten 50.000 gaten worden geboord die moeten worden opgevuld met 15 kilometer wapeningsstaal.
Gerelateerde nieuwsberichten
Rijverboden op Goede Vrijdag en Pasen
7 april 2025
Merwedebrug richting Utrecht komend weekend dicht
31 maart 2025
A12 vanaf weekend 26 maart avond en nacht afgesloten
20 maart 2025
N57 Oosterscheldekering in mei en juni nachten gestremd
17 maart 2025
A12 komende maand diverse avonden en nachten afgesloten
5 maart 2025
Forse verkeershinder in 2025 in regio Utrecht
2 maart 2025
Groen licht voor gebiedsontwikkeling Oostelijke Langstraat in Brabant
27 februari 2025
Werkzaamheden aan IJ-tunnel in maart
24 februari 2025
Maastunnel krijgt een lagere maximale toegestane doorrijdhoogte
20 februari 2025